Jak wybrać pojemniki do przechowywania żywności?

Jak wybrać pojemniki do przechowywania żywności?

Opublikowano przez admin

Przechowywanie żywności to od zawsze wielki problem ludzkości. Współcześni ludzie nie wyobrażają sobie nawet jak trudne było magazynowanie jedzenia w dawnych czasach. Wraz z erą lodówek wiele problemów zniknęło, ale zastąpione zostały zupełnie nowymi kłopotami i dylematami. Mnogość rozwiązań dostępnych dla nowoczesnego człowieka często prowadzi do trudnych pytań. Na przykład jak wybrać idealny pojemnik do przechowywania żywności?

Pojemniki na żywność – jakie kupić?

W pierwszej kolejności trzeba odpowiedzieć na pytanie – czy w ogóle inwestować w pojemniki na żywność? Jedzenie można włożyć do lodówki w foliowym woreczku i w ten sposób również zabezpieczyć je przed wysychaniem i przechodzeniem zapachami innych potraw. Foliowe torebki mają jednak mnóstwo wad – nie nadają się do płynów, zup i sosów, bardzo szybko się niszczą, nie wyglądają estetycznie i nie są obojętne dla środowiska. Kupując wysokojakościowe produkty – np. pojemniki marki Glasslock, mamy pewność, że ciągłym używaniem woreczków nie niszczymy środowiska naturalnego i przechowujemy swoją żywność elegancko, bezpiecznie i wygodnie.

Pojemniki na żywność – szkło czy plastik?

W końcu XX wieku pokochaliśmy tworzywa sztuczne, ale XXI wiek zmienia nasze spojrzenie na ich przydatność. Aktualnie wracamy do bardziej tradycyjnych materiałów, które okazują się znacznie trwalsze i bardziej funkcjonalne. Szukając idealnych pojemników, warto zwrócić uwagę na walory szkła. Pojemniki marki Glasslock wykonywane są z krzemionki, wapienia, sodu i innych naturalnych składników służących do uszlachetniania stopu. Wiele osób ma wątpliwości co do trwałości szkła, ale pamiętajmy, że nie mówimy tutaj o takim samym materiale z jakiego wykonywane są szyby okienne czy szklanki. Wysokowytrzymałe szkło odporne jest na uszkodzenia mechaniczne i zmiany temperatur. Pojemnik z tworzywa nie może być wykorzystywany do potraw ciepłych – nawet lepszej jakości plastiki z czasem zaczynają wykazywać skłonność do odkształceń termicznych. Pojemniki marki Glasslock mogą być napełniane ciepłym jedzeniem bez obawy o ich kształt czy trwałość – niektóre z nich mogą być nawet wykorzystywane do odgrzewania potraw w mikrofalówce lub piekarniku.

Szklane pojemniki na żywność – czy warto?

Szkło jest doskonałym materiałem do przechowywania żywności z wielu powodów. Pojemniki marki Glasslock są całkowicie obojętne chemicznie i biologicznie. Kupując plastikowe odpowiedniki nigdy nie mamy pewności co zawiera konkretne tworzywo. A lista toksycznych substancji może być długa. Szkło jest też całkowicie odporne na działanie kwasów i barwników – nie bez powodu od zawsze używa się go w laboratoriach do przechowywania wszelkiego rodzaju substancji. Czyszczenie szkła w zlewie lub zmywarce nie stanowi żadnego problemu. Przejrzysta powierzchnia pojemnika szklanego pozwala na szybkie zidentyfikowanie jego zawartości – pojemnik z matowego plastiku trzeba otworzyć, aby sprawdzić czy znajduje się w nim poszukiwany produkt. Dodatkowo pojemniki marki Glasslock zachwycają estetyką – zawartość swojej lodówki można dzięki nim bez wstydu zaprezentować przyjaciołom lub wymagającej teściowej.