Akcesoria do grillowania

Grillowanie to nie tylko sposób na przygotowywanie posiłków – to także doskonała zabawa i wspaniały sposób na uświetnienie spotkań rodzinnych oraz imprez w gronie przyjaciół. Każdy posiadacz grilla wie dobrze, że dobre akcesoria są równie ważne jak sam ruszt. Najczęściej jednak ograniczamy się do szczypiec oraz łopatki, którymi można manipulować gorącymi składnikami. Rozszerzając swój arsenał o nieco mniej znane akcesoria można sprawić, że grillowanie stanie się jeszcze większą przygodą, a podniebienia zaproszonych gości zostaną mile połechtane nieco bardziej urozmaiconym menu.

Podstawowe akcesoria do grilla

Podstawowy zestaw do grillowanie to wspomniana już wcześniej łopatka oraz specjalne szczypce. Warto jednak rozszerzyć ten komplet o jeszcze jedno ważne narzędzie – specjalną szczotkę, która pozwoli dokładnie wyczyścić ruszt po zakończonej pracy. Resztki pokarmu, tłuszcz i sadza nie są pięknym widokiem, a rozkładające się na nieużywanym grillu pozostałości po gotowaniu mogą być powodem nieprzyjemnych zapachów, a nawet kłopotów żołądkowych. Czyszcząc ruszt na bieżąco szczotką możemy łatwo uniknąć tych wszystkich nieprzyjemności. Najlepiej od razu kupić kompletny zestaw marki Broil King i cieszyć się doskonałej jakości narzędziami.

http://www.etrading24.pl/zestaw-narzedzi-4-czesciowy-premium.html
Zestaw narzędzi Imperial™ 4-częściowy Premium

Niezbędne akcesoria do grillowania

Obróbka termiczna potraw bywa czasami niebezpieczna. Jeżeli nie zadba się o odpowiednią ochronę, można dość łatwo sparzyć się o gorący ruszt lub stojące na ruszcie naczynia. Chwytanie stojących na ogniu garnków czy narzędzi bywa trudne i wielu miłośników grillowania korzysta z bawełnianych szmatek w roli izolacji. Taka metoda ma poważną wadę – cienki materiał nie zabezpiecza dłoni na długo, a ciągnącą się tkaninę bardzo łatwo podpalić i spowodować wiele szkód. Od takich wad wolna jest silikonowa rękawica żaroodporna Broil King. Materiał, z którego została wykonana pozwala wygodnie i bezpiecznie przenosić nawet bardzo gorące naczynia, a fakturowana powierzchnia gwarantuje pewny uchwyt nawet w przypadku mokrych czy śliskich powierzchni.

http://www.etrading24.pl/rekawica-z-podkladka-broil-king.html
Rękawica z podkładką Broil King

Prawdziwego mistrza grillowania poznaje się po owocach jego pracy i… odpowiednim stroju. Kuchenny fartuch nie stanowi jednak tylko symbolicznych insygniów kuchmistrza – to także doskonała ochrona przed strzelającym tłuszczem i zabrudzeniami. Fartuch jest niezbędny podczas przygotowywania potraw w czasie ważnych uroczystości. Odświętny strój łatwo zniszczyć, ale przed zaproszonymi gośćmi nie wypada prezentować się w spranych dresach czy podartych jeansach. Fartuch Broil King pozwoli czysto i bezpiecznie pracować przy grillu bez obawy o stan koszuli czy wyprasowanych na kant spodni.  

http://www.etrading24.pl/fartuch-broil-king.html
Fartuch Broil King

Jak zabezpieczyć grill?

Grill zazwyczaj stoi na zewnątrz domu i przez to narażony jest na deszcz, korozję, silny wiatr i wiele innych zagrożeń płynących bezpośrednio z naszych warunków klimatycznych. Posiadając grill Broil King warto zainwestować w jego doskonałą ochronę. Pokrowiec na grill tej samej marki pozwala przykryć cenny ruszt mocną i wysokoodporną powłoką, która ochroni go przed wilgocią, brudem, ptasimi odchodami oraz porysowaniem eleganckiej powierzchni.

BROIL KING - Pokrowiec SELECT Baron 590 | Signet 40,90 | Crown 590
BROIL KING – Pokrowiec SELECT Baron 590 | Signet 40,90 | Crown 590