Co to jest aromatyzer do grilla?

Niezwykle ważnym elementem w każdym funkcjonalnym grillu jest aromatyzer. Jest to specjalna osłona dla palników, ale także część, dzięki której przygotowywane potrawy stają się aromatyczne, soczyste i po prostu pyszne. Warto postawić na wysokiej jakości aromatyzer, dzięki któremu odkryjemy zupełnie nowy wymiar smaku grillowanych mięs, warzyw i innych składników.

Aromatyzer zawsze przydatny

Aromatyzery do grilla to nieodłączny element każdego urządzenia.

BROIL KING - Aromatyzer Flav-R-Wave Crown 20, 40, 90 - 1 szt.
BROIL KING – Aromatyzer Flav-R-Wave Crown 20, 40, 90 – 1 szt.

W przypadku marki Broil King mamy do czynienia z wysokiej jakości wykończeniem, co zapewnia komfortowe i długotrwałe użytkowanie. Aromatyzery są wykonane z solidnej stali nierdzewnej. Zapobiega to powstawaniu korozji, a przy okazji powierzchnia jest odporna na działanie innych czynników zewnętrznych. Podstawową funkcją tego elementu jest zapewnienie odpowiedniego przepływu ciepła. W ten sposób potrawy są równomiernie podgrzewane, nabierają również charakterystycznego smaku i aromatu. Na powierzchni aromatyzera gromadzone i odparowywane są soki i tłuszcz z grillowanych produktów, dzięki czemu zachowują one swoje bogactwo smaków i urzekają wspaniałymi zapachami. Jeśli stosujemy aromatyzery do grilla wysokiej jakości, to zapewniają one równomierne rozprowadzenie ciepła. Mięso jest miękkie, soczyste i rozpływa się w ustach, a grillowane warzywa cieszą podniebienie bogatymi doznaniami smakowymi. Oprócz tego marka Broil King zapewnia aromatyzery, które nie pozostawiają zapachu na urządzeniu, nie ma także ryzyka, że aromaty będą później wnikać w kolejne grillowane potrawy.

Marka Broil King znana jest z innowacyjnych technologii, więc stosowane aromatyzery to również pełna wygoda i praktyczne rozwiązania dla każdego użytkownika. Stosuje się je na całej powierzchni grilla, dzięki czemu mamy około 90-procentowe odparowanie soków, marynat i tłuszczu, który spływa z grillowanych składników. To z kolei zapewnia wyraźny aromat i wspaniały smak naszych potraw.

Korzystanie z aromatyzera

Codzienne korzystanie z aromatyzera jest bardzo proste. Wystarczy umieścić aromatyzery do grilla pomiędzy rusztem a paleniskiem i rozpocząć przygotowywanie potraw. W niektórych modelach istnieje możliwość wlania do aromatyzera różnego rodzaju płynów, takich jak sok jabłkowy, piwo i wiele innych, jakie mają nadać wyjątkowy aromat naszym potrawom. Marka Broil King oferuje również aromatyzery do grilla, które posiadają funkcję wędzenia w niskich temperaturach. Po zakończeniu grillowania, należy wyjąć aromatyzer i go wyczyścić. Jest to bardzo proste i nie zajmie zbyt wiele czasu.

Odpowiedni aromatyzer do grilla

Firma Broil King, która posiada doskonałą renomę w branży, oferuje swoim klientom szeroki wybór różnego rodzaju aromatyzerów. Każdy model dedykowany jest do poszczególnych rodzajów grilli, jakie znajdują się w ofercie tej marki. Należy zatem zapoznać się z dokładnym opisem produktu i sprawdzić, który aromatyzer będzie odpowiedni w danym przypadku. Aromatyzery do grilla mogą mieć kształt prostokąta albo okręgu. Różnią się także wymiarami, dlatego przed zakupem, należy zapoznać się ze szczegółowymi informacjami w tym zakresie.