Dlaczego warto kupić szybkowar?

FISSLER - Vitavit Premium - Szybkowar 4.5 l + wkład do gotowania na parze z dziurkami Ø22 cm FI-20 300 04 070

Szybkowar to urządzenie, dzięki któremu możemy gotować potrawy w bardzo szybkim tempie, a do tego jedną z najzdrowszych metod, jaką jest gotowanie na parze. Wynalazek ten istnieje na świecie od wielu wieków, jednakże dziś przeżywa renesans i całkiem słusznie. Dzisiejsze szybkowary znacznie różnią się od pierwowzorów, ze względu na znaczny postęp technologiczny. Zasada ich działania pozostała jednak niezmienna.

Jak działa szybkowar?

Nazwa urządzenia sugeruje, że przede wszystkim działa szybko. Jest to specjalny garnek, który został wyposażony w szczelne zamknięcie. Do urządzenia wlewamy niewielką ilość wody, wkładamy produkty, które chcemy przygotować i stawiamy garnek na kuchence. Warzywa będziemy w stanie przygotować w kilka minut, natomiast ugotowanie mięsa zajmie nam maksymalnie pół godziny.

Dlaczego warto kupić szybkowar?

Szereg zalet tego urządzenia sprawia, że jest to doskonała inwestycja dla osób, które cenią sobie oszczędność czasu i pieniędzy. Po pierwsze szybkowar przyczynia się do skrócenia czasu przygotowania potraw, co ma niebagatelne znaczenie w tygodniu pełnym zajęć. Po drugie jest to istotna oszczędność wody, gazu, bądź prądu, gdyż gotowanie zajmuje przynajmniej połowę standardowego czasu i tym samym redukuje koszt o połowę (lub więcej). Ponadto potrawy są gotowane na parze, co wpływa korzystnie zarówno na ich smak, konsystencję, jak i zawarte w nich składniki odżywcze. Producenci szybkowarów oferują również możliwość oddzielenia różnych produktów od siebie specjalną wkładką, dzięki czemu jednocześnie przygotujemy więcej składników.

Ponadto zapachy, które dobywają się z kuchni nie zawsze są przyjemne dla domowników. Problemu tego nie ma jeżeli używamy szybkowaru. Szczelne zamknięcie nie pozwala zapachom wydobywać się na zewnątrz. Gotowanie na parze ma jeszcze jedną zaletę. Pozwala na przygotowanie wielu produktów jednocześnie, jednak nie przechodzą one swoimi zapachami nawzajem. Wartą zaznaczenia zaletą tego urządzenia jest również możliwość stosowania go w wielu typach kuchenek, począwszy od gazowej, a skończywszy na indukcyjnej.

Nowoczesny wygląd i nie tylko

Szybkowar to jednorazowa inwestycja, która może zastąpić wiele sprzętów kuchennych takich, jak garnki, czy patelnie. Jeżeli dbamy o nasze zdrowie i chcemy utrzymywać nasz organizm w dobrej formie warto się zastanowić nad zakupem tego urządzenia. Do przygotowania potraw nie będziemy potrzebowali ani grama tłuszczu. Całą magię gotowania odczyni woda.

Szybkowary również dobrze prezentują się w kuchni. Zarówno te mniejsze, jak również te większe będą ładnie wyglądały na naszej nawet najnowocześniejszej kuchence. Większy szybkowar wybierzmy, jeżeli planujemy przygotowywać posiłki dla wielu osób, natomiast mniejszy szybkowar w zupełności wystarczy singlowi, bądź parze. Taki zakup będzie doskonałą inwestycją w zdrowe odżywianie, a także pozwoli zaoszczędzić naprawdę sporą ilość czasu, który możemy poświecić innym obszarom naszego życia (zwłaszcza, jeśli nie przepadamy za długim gotowaniem 😉 ).

 

FISSLER - Vitavit Premium - Szybkowar 4.5 l + wkład do gotowania na parze z dziurkami Ø22 cm
FISSLER – Vitavit Premium – Szybkowar 4.5 l + wkład do gotowania na parze z dziurkami Ø22 cm