Historia firmy Bugatti

Piękne i funkcjonalne akcesoria kuchenne, sztućce i markowa porcelana Bugatti cieszą oczy użytkowników na całym świecie. Włoskie produkty sygnowane tą nazwą cieszą się ogromną popularnością wśród prawdziwych koneserów – ich wysoka jakość, doskonale zaprojektowane konstrukcje i wyjątkowa estetyka powodują, że sięgają po nie najbardziej wymagający odbiorcy. Mało kto jednak wie, że firma Bugatti działa na rynku już ponad 90 lat!

Historia Bugatti – sztućce

Wszystko zaczęło się od produkcji sztućców. Firma Bugatti powstała we włoskiej miejscowości Lumazzane. Założyło ją w 1923 roku pięciu braci – Giuseppe, Giovanni, Faustino, Giacinto i Amadio. Przedsiębiorstwo rozpoczęło swoją karierę jako niewielka manufaktura zajmująca się wykonywaniem srebrnych i posrebrzanych sztućców. Dynamiczny rozwój firmy nastąpił w wyniku zamiłowania jej twórców do nowoczesnej techniki i bardzo szybko wyposażyła się w nowoczesne – jak na tamte czasy – mechaniczne narzędzia do masowej produkcji wyrobów z metalu.

Firma Buggati jako pierwszy zakład we Włoszech korzystała z ciśnieniowej maszyny odlewniczej, co zapoczątkowało długą serię kolejnych innowacji. W 1928 powstaje unikalny stop mosiądzu, który jest autorskim pomysłem spółki – jego niezwykłe właściwości przechodzą do historii i do dziś ten metal znany jest pod nazwą „Stopu Bugatti”. W 1938 roku firmę przejmuje kolejne pokolenie rodziny i głową firmy zostaje Eredi Bugatti.

Historia Bugatti – akcesoria i ekspresy do kawy

W 1947 roku firma przeżywa bardzo dynamiczny rozwój. Powstaje marka La San Marco, która zaczyna produkcję luksusowych akcesoriów kuchennych, które zaczynają podbijać krajowy rynek. Trzynaście lat później firma Bugatti ma wystarczające wpływy do tego by zacząć ekspansję – jej celem stają się Stany Zjednoczone. W 1971 roku La San Marco przemianowuje się na Industria Lumezzanese Creazioni Articoli Regalo, ale nazwa ta nie zostaje zapomniana – w 1993 roku powstaje pod nią grupa złożona z trzech równolegle działających spółek: Aignep (zajmującą się sprzętem pneumatycznym), Landa Illuminotecnica (produkująca oświetlenie) i Picchi (działająca w branży narzędziowej). Rok 2005 jest tym, który sprawił, ze firma Bugatti w obecnej formie zagościła na rynku – to wtedy Andreas Seegatz projektuje unikalny ekspres do kawy Diva. Urządzenie łączy w sobie doskonałą funkcjonalność i niespotykany, awangardowy wygląd. Ogromny sukces rynkowy sprawia, że od tej chwili firma Bugatti zaczyna koncentrować się na designerskich projektach i tworzy coraz więcej innowacyjnych i pięknych urządzeń gospodarstwa domowego.

Bugatti – sprzęt kuchenny

Firma Bugatti znalazła swoje miejsce na światowym rynku. XXI wiek sprawił, że ludzie zapragnęli posiadać sprzęt, który nie tylko spełni ich potrzeby materialne, ale zachwyca również pod względem estetycznym. Z pomocą designerskich produktów Bugatti można kompleksowo wyposażyć cała kuchnię. W szerokim asortymencie znaleźć można sztućce, wagi kuchenne, dzbanki, zegary ścienne, deski do krojenia, wyciskarki, czajniki, miksery i wiele, wiele innych.