Jak dbać i czyścić grill?

Okresowe serwisowanie, prawidłowa konserwacja i czyszczenie grilla to recepta na długowieczność. Dobrze utrzymane urządzenia będą nam służyć dłużej, dlatego warto wiedzieć, jak o nie zadbać. Każdy grill wymaga kilku prostych czynności, dzięki którym będzie można się cieszyć smakiem ulubionych potraw przez wiele sezonów.

Akcesoria do czyszczenia grilla

Pierwszym etapem czyszczenia grilla jest zgromadzenie odpowiednich akcesoriów, dzięki którym proces będzie przebiegał sprawnie i w pełni komfortowo. Podstawę stanowi tutaj wykorzystanie odpowiednich szczotek.

BROIL KING – Drewniana szczotka
BROIL KING – Drewniana szczotka

Każdy grill Broil King wymaga wykorzystania wysokiej jakości szczotek, dzięki którym szybko pozbędziemy się zabrudzeń powstałych w czasie grillowania. Dodatkowo mają one zróżnicowane, ściągane końcówki, dzięki czemu można bez problemu je wymieniać, gdy się zużyją. Nie należy czyścić rusztów skrobakiem czy innymi akcesoriami, gdyż można uszkodzić jego powierzchnię. Najlepszym rozwiązaniem jest szczotka ze stalowym włosiem, które odznacza się wysoką wytrzymałością. Warto wiedzieć, że do czyszczenia rusztów nie używamy środków chemicznych. W ten sposób można zniszczyć powłokę i doprowadzić do korozji. Ponadto takie substancje mogą potem przenikać do potraw, więc należy unikać takiego rozwiązania.

Jak czyścić grill?

Po każdym zakończonym grillowaniu, należy wyczyścić poszczególne elementy urządzenia. Należy zaczekać, aż wypalą się resztki jedzenia i grill Broil King ostygnie. Następnie czyścimy ruszt specjalną szczotką i usuwamy resztki. Kolejnym krokiem jest pokrycie rusztu olejem, dzięki czemu zabezpieczymy powłokę przed rdzewieniem. Najlepszym rozwiązaniem będzie w takim momencie skorzystanie z rozpylacza oleju. Nie myjemy rusztu wodą, czy środkami chemicznymi. Następnie należy wyczyścić również aromatyzery i dno piekarnika. W ten sposób zapobiegamy powstawaniu płomieni w momencie grillowania. Jeśli nie będziemy używać grilla przez dłuższy czas, powierzchnię aromatyzera także można natłuścić olejem jadalnym, by odpowiednio ją zabezpieczyć.

Konserwacja i ochrona grilla

Kompleksowa konserwacja i ochrona sprawiają, że grill Broil King jest zawsze w doskonałym stanie i służy nam bardzo długo. Po każdym wykorzystaniu urządzenia należy go dokładnie wyczyścić. Takie prace wykonujemy przez cały sezon wiosenny i letni, gdy najczęściej korzystamy z grilla. W momencie, gdy zakończymy grillowanie, każdorazowo należy maksymalnie odkręcić palniki na około dziesięć minut, dzięki czemu wypalą się resztki potraw, a urządzenie będzie przygotowane do czyszczenia szczotką, a następnie do zabezpieczenia powierzchni olejem. Nie zapominajmy o wyciąganiu aromatyzera i czyszczeniu wnętrza piekarnika. Przed okresem zimowym grill Broil King powinien zostać odpowiednio zabezpieczony. Należy sprawdzić, czy urządzenie jest dobrze wyczyszczone, nie ma żadnych usterek i resztek jedzenia. Można także skorzystać ze specjalnego pokrowca, który stanowi doskonałe zabezpieczenie.

BROIL KING - Pokrowiec PREMIUM Baron 490, 440, 420 | Sovereign 90 | Signet 390, 340, 320 | Crown 490, 440 | Crown Classic 430
BROIL KING – Pokrowiec PREMIUM Baron 490, 440, 420 | Sovereign 90 | Signet 390, 340, 320 | Crown 490, 440 | Crown Classic 430

Jest to wytrzymała i wodoodporna powłoka, posiadająca specjalne siatki wentylacyjne. Pokrowiec można idealnie dopasować do swojego grilla, regulując wielkość rzepami i gumowymi rączkami. W ten sposób nasz grill Broil King zyska optymalną ochronę w czasie sezonu zimowego.