Jak serwować dania na przyjęciach?

Eleganckie dekoracje stołowe sprawiają, że wszystko smakuje lepiej, a klimat przyjęcia staje się jeszcze bardziej uroczysty. Maj to czas komunii świętych, w czasie których zasiadamy do stołu ze swoimi rodzinami i bliskimi. Warto postarać się o to, by wydarzenie zyskało wyjątkową oprawę. Ekskluzywne dekoracje sprawią, że wszystko będzie przebiegać w odpowiedni sposób, a przyjęcie zostawi w nas wiele pozytywnych wrażeń.

Patery do serwowania dań

Planowanie wyglądu stołu warto rozpocząć od praktycznych aspektów. Pierwszym krokiem jest ustalenie menu. W ten sposób można się zastanowić, jak zaserwować poszczególne potrawy. Jeśli mamy do czynienia z taką uroczystością jak komunia, warto postawić na bardziej eleganckie rozwiązania. Nowoczesna zastawa stołowa składa się przede wszystkim z tac i pater, na których możemy podać owoce, ale także ciasta i inne przekąski. Warto zastanowić się nad odpowiednią wersją kolorystyczną, która sprawi, że cała aranżacja będzie atrakcyjna. Dobrym rozwiązaniem są patery wielopiętrowe. Nie zajmują wiele miejsca, a zapewniają sporą powierzchnię do serwowania potraw. Nie można także zapomnieć o specjalnej paterze dedykowanej do podania tortu, który na komunijnym stole również powinien się pojawić.

big_kz-3185583

large_stThumbnailPlugin

Jakie dodatki na stole?

Uroczyste przyjęcie wymaga także dbałości o drobiazgi. Warto zastanowić się chociażby nad odpowiednimi świeczkami. Zapewniają one intymny klimat i sprawiają, że atmosfera staje się wieczorowa. To idealny pomysł zarówno na romantyczną randkę, spotkanie z przyjaciółmi, jak i wielką uroczystość w gronie rodzinnym. Dobrym pomysłem są pojedyncze świeczniki, zwłaszcza w nowoczesnej odsłonie, ale można także postawić na kompozycje pięcioramienne, które zapewnią większe źródło światła, a będą się prezentować równie ciekawie. Nie można również zapomnieć o uchwytach na serwetki. Tutaj też mamy dość spory wybór. Można postawić na tradycyjne formy, ale także na bardziej innowacyjne i modernistyczne wzory. Każdy dodatek można dobrać harmonijnie do całej kompozycji i tego jak wygląda nasza zastawa stołowa.

big_06_5567_6040

big_30010667-1-_10381_0

Jakie sztućce wybrać?

Idealnym zwieńczeniem kompozycji na stole są ekskluzywne sztućce. Warto zainwestować w oryginalny zestaw, który zachwyci swoim blaskiem i jednorodnością. Nie można podawać sztućców należących do różnych kompletów, gdyż jest to po prostu niewłaściwe. Luksusowe sztućce, których formy wyszły spod ręki znanych projektantów sprawdzą się doskonale, gdy będziemy chcieli urządzić wyjątkowe przyjęcie. Perfekcyjnie prezentują się smukłe formy, zachwycające elegancją i subtelnością. Warto wybrać polerowaną stal, która nie tylko świetnie wygląda, ale także wyróżnia się dużą trwałością. Należy podać sztućce dobrane odpowiednio do serwowanych dań, podobnie wyglądać powinna nasza zastawa stołowa. Pomyślmy zatem nie tylko o łyżkach stołowych, widelcach i nożach, ale także o łyżeczce do herbaty czy widelcach do ciasta albo do krewetek, jeśli mamy zamiar je podać. Warto również wziąć pod uwagę sztućce do sałatek, do sosu oraz łyżki i widelce odpowiednie do serwowania innych potraw.

large_12_6191_6340_100