Jak wybrać pojemniki do przechowywania żywności?

Przechowywanie żywności to od zawsze wielki problem ludzkości. Współcześni ludzie nie wyobrażają sobie nawet jak trudne było magazynowanie jedzenia w dawnych czasach. Wraz z erą lodówek wiele problemów zniknęło, ale zastąpione zostały zupełnie nowymi kłopotami i dylematami. Mnogość rozwiązań dostępnych dla nowoczesnego człowieka często prowadzi do trudnych pytań. Na przykład jak wybrać idealny pojemnik do przechowywania żywności?

Pojemniki na żywność – jakie kupić?

W pierwszej kolejności trzeba odpowiedzieć na pytanie – czy w ogóle inwestować w pojemniki na żywność? Jedzenie można włożyć do lodówki w foliowym woreczku i w ten sposób również zabezpieczyć je przed wysychaniem i przechodzeniem zapachami innych potraw. Foliowe torebki mają jednak mnóstwo wad – nie nadają się do płynów, zup i sosów, bardzo szybko się niszczą, nie wyglądają estetycznie i nie są obojętne dla środowiska. Kupując wysokojakościowe produkty – np. pojemniki marki Glasslock, mamy pewność, że ciągłym używaniem woreczków nie niszczymy środowiska naturalnego i przechowujemy swoją żywność elegancko, bezpiecznie i wygodnie.

GLASSLOCK - Zestaw szklanych pojemników 3 szt. (350 ml, 900 ml, 1.900 ml) - niebieskie
GLASSLOCK – Zestaw szklanych pojemników 3 szt. (350 ml, 900 ml, 1.900 ml) – niebieskie

Pojemniki na żywność – szkło czy plastik?

W końcu XX wieku pokochaliśmy tworzywa sztuczne, ale XXI wiek zmienia nasze spojrzenie na ich przydatność. Aktualnie wracamy do bardziej tradycyjnych materiałów, które okazują się znacznie trwalsze i bardziej funkcjonalne. Szukając idealnych pojemników, warto zwrócić uwagę na walory szkła. Pojemniki marki Glasslock wykonywane są z krzemionki, wapienia, sodu i innych naturalnych składników służących do uszlachetniania stopu. Wiele osób ma wątpliwości co do trwałości szkła, ale pamiętajmy, że nie mówimy tutaj o takim samym materiale z jakiego wykonywane są szyby okienne czy szklanki. Wysokowytrzymałe szkło odporne jest na uszkodzenia mechaniczne i zmiany temperatur. Pojemnik z tworzywa nie może być wykorzystywany do potraw ciepłych – nawet lepszej jakości plastiki z czasem zaczynają wykazywać skłonność do odkształceń termicznych. Pojemniki marki Glasslock mogą być napełniane ciepłym jedzeniem bez obawy o ich kształt czy trwałość – niektóre z nich mogą być nawet wykorzystywane do odgrzewania potraw w mikrofalówce lub piekarniku.

GLASSLOCK - Oven Safe - Szklany pojemnik kuchenny z wysoką pokrywą 1.750 ml - zielony
GLASSLOCK – Oven Safe – Szklany pojemnik kuchenny z wysoką pokrywą 1.750 ml – zielony

Szklane pojemniki na żywność – czy warto?

Szkło jest doskonałym materiałem do przechowywania żywności z wielu powodów. Pojemniki marki Glasslock są całkowicie obojętne chemicznie i biologicznie. Kupując plastikowe odpowiedniki nigdy nie mamy pewności co zawiera konkretne tworzywo. A lista toksycznych substancji może być długa. Szkło jest też całkowicie odporne na działanie kwasów i barwników – nie bez powodu od zawsze używa się go w laboratoriach do przechowywania wszelkiego rodzaju substancji. Czyszczenie szkła w zlewie lub zmywarce nie stanowi żadnego problemu. Przejrzysta powierzchnia pojemnika szklanego pozwala na szybkie zidentyfikowanie jego zawartości – pojemnik z matowego plastiku trzeba otworzyć, aby sprawdzić czy znajduje się w nim poszukiwany produkt. Dodatkowo pojemniki marki Glasslock zachwycają estetyką – zawartość swojej lodówki można dzięki nim bez wstydu zaprezentować przyjaciołom lub wymagającej teściowej.