Jaki czajnik wybrać?

Toster WMF Kitchenminis 04 1410 0011

W każdym domu znaleźć można czajnik – jedno z tych narzędzi kuchennych, z którego korzysta się codziennie. To właśnie dzięki niemu możemy delektować się smakiem pysznej kawy czy herbaty. W sklepach znaleźć można cały szereg czajników różnego rodzaju. Poniżej prezentujemy te najbardziej popularne.

Czajnik elektryczny

Czajnik WMF Kitchenminis 0,8 l

Zalicza się go w poczet małych urządzeń AGD. Zasilany jest on prądem, co pozwala na bardzo szybkie nagrzanie wody. Jego niewątpliwym plusem jest ogromna wygoda użytkowania. Na większości modeli znajduje się praktyczna skala, która dostarcza nam informacji ile wody wlaliśmy do czajnika. Lampki sygnalizujące moment zagotowania się wody oraz automatyczny wyłącznik to kolejne udogodnienia, które znaleźć można w większości czajników tego rodzaju.

Czajnik bezprzewodowy

Niezwykle wygodny w użytkowaniu. Cechuje się jednak bardzo dużą mocą. Niektóre modele wyposażone są w opcję regulacji temperatura – zazwyczaj waha się ona od 50 do 100 stopni.

Czajnik tradycyjny

Najczęściej wykorzystywany przez nas model czajnika. Wykonany tak, aby można było gotować w nim wodę na kuchence gazowej. Najczęściej tego rodzaju czajniki wykonane są ze stali, wiele modeli pokrytych jest emalią, która zwiększa atrakcyjność i nadaje czajnikowi ładnego wyglądu.

Czajnik WMF 2,0 l

Taki rodzaj czajnika najczęściej kończy się gwizdkiem, który sygnalizuje, że właśnie zagotowała się woda. Wygodna rączka pokryta jest tworzywem, które się nie nagrzewa, a dzięki temu nie ma ryzyka oparzenia dłoni.

Sklepy z gospodarstwem domowych oferują cały szereg tradycyjnych czajników, które różnią się między sobą stylem. Wybierać można między tymi o iście nowoczesnej formie, jak i tymi, które zachwycą miłośników stylistyki vintage.

Czajnik WMF Terra 1,2 l
Czajnik WMF Terra 1,2 l

Inne typy czajników

Czajniki można dzielić, biorąc pod uwagę również ich wielkość, rodzaj grzałki, tworzywo, z którego zostały wykonane, moc.

Przyjmując za kryterium podziału wielkość czajnika, wyróżniamy modele małe, średnie oraz duże. Ich pojemność waha się od 0,4 do 2,3 litra. Te najmniejsze sprawdzą się w gospodarstwie domowym nowoczesnego singla, te duże przeznaczone są dla rodzin wieloosobowym.

Co ostatecznie wybrać?

Dokonując zakupu czajnika, należy brać pod uwagę rodzaj używanej kuchenki, ilość domowników, a także to jak szybko ma gotować się w nim woda. Pamiętając o tych kryteriach, uda się zakupić model idealnie dopasowany do własnych potrzeb.