Jakie kolory pasują do kuchni?

Kuchnia jest magicznym miejscem – smakowite zapachy dochodzące z jej wnętrza i codzienna krzątanina domowników sprawiają, że to właśnie w tym miejscu koncentruje się życie rodzinne. Urządzając lub remontując kuchnię warto spróbować stworzyć w niej przestrzeń przyjazną nie tylko pod względem funkcjonalnym, ale także estetycznym. Jak wybrać idealny kolor dla tego wyjątkowego pomieszczenia?

Chłodny kolor do kuchni

https://www.brodasystem.pl/bugatti-vera-czajnik-elektryczny-kremowy.html
BUGATTI – Vera – Czajnik elektryczny kremowy

Dobór odpowiedniej tonacji zależne jest w głównej mierze od sposobu, w jaki użytkowana będzie kuchnia. Jeżeli chcemy używać tego pomieszczenia jedynie do przygotowywania posiłków, to dobrze jest postawić na zimne, funkcjonalne barwy. Chłodniejsze odcienie zieleni i niebieskiego nadają przestrzeni spokojnego charakteru i sprawiają wrażenie świeżości. Nie można jednak dopuścić do tego, aby kuchnia stała się całkowicie sterylna i jeżeli decydujemy się na ściany i kolory w zimnych kolorach, to warto zrównoważyć nieco „temperaturę” w kuchni przez wyrazisty akcent. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie akcesoriów kuchennych – marka Bugatti stworzyła kolekcję sprzętów, która swoją modną kolorystyką pozwoli idealnie zharmonizować kolorystykę w kuchni. Pomarańczowy czajnik Bugatti na blacie stanie się niezwykle atrakcyjnym kontrastem dla chłodnego umeblowania i zimnych kolorów ścian. Kolor do kuchni – ciepłe tonacje

Czerwienie i pomarańcze doskonale sprawdzają się w kuchniach, które służą jednocześnie jako pomieszczenia do spożywania posiłków. Ciepłe tonacje pozytywnie wpływają na apetyt i ocieplają atmosferę. Nie można jednak nazbyt przesadzać z czerwienią, gdyż jej nadmiar powoduje rozdrażnienie. To także niezbyt dobry kolor do ciasnych kuchni. Posiadając niewielką kuchnię lepiej postawić na złociste odcienie pomarańczowego lub żółtego, który dodatkowo wywoła uczucie świeżości i czystości. Marka Bugatti posiada w swojej ofercie akcesoria w kolorze czerwonym, które pomogą nadać każdej kuchni odrobinę gorącego klimatu. Czerwony toster Bugatti świetnie komponował będzie się z bursztynowymi tonacjami na ścianach lub meblami w ciepłym kolorze jasnego drewna.

BUGATTI - Volo - Toster czerwony
BUGATTI – Volo – Toster czerwony

Idealny kolor do kuchni – stonowana klasyka

Czasami trudno zdecydować się na konkretny styl – możliwości jest wiele, ale dla wielu osób nowoczesne wzornictwo jest nieco zbyt pstrokate lub kontrastowe. Dla miłośników tradycyjnych rozwiązań, najlepszym wyjściem będzie postawienie na neutralne kolory. Beże, biele i szarości są zawsze modne, a jednocześnie niezwykle uniwersalne – w każdej chwili zmienić można kolorystyczny wystrój kuchni przez wymianę akcesoriów i dodatków. Marka Bugatti również dla tradycjonalistów ma coś specjalnego – stonowane kolory nie muszą być synonimem nudy. Kremowy czajnik Bugatti posiada obudowę w kojącym i spokojnym kolorze, ale jego odcień nie jest oczywisty i banalny.

Nowoczesne kolory do kuchni

Nie istnieją żadne odgórnie narzucone przepisy, które mówią, że kuchnia musi być urządzana w określony sposób. Wszystkie podawane na ten temat porady to jedynie wskazówki, do których stosować można się dość luźno. Młodzi ludzie kochają łamać stereotypy i szukają często rozwiązań niebanalnych. Czy nowoczesny, bardzo wyrazisty kolor w kuchni może się sprawdzić? Malując ściany odblaskową zielenią możemy uzyskać ciekawy efekt wizualny, ale funkcjonalność pomieszczenia mocno ucierpi. Neonowa zieleń będzie męczyć oczy i w efekcie kuchnia zacznie odstraszać. Nie oznacza to jednak, że z nowoczesnych kolorów trzeba rezygnować. Białe meble doskonale komponują się z takimi niezwykłymi barwami, jeżeli użyjemy ich w postaci akcentów. Marka Bugatti dobrze o tym wie i w jej ofercie znaleźć możemy awangardowy toster Bugatti w kolorze intensywnej zieleni. To doskonała metoda, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt designerski, i nie zmienić jednocześnie kuchni w pomieszczenie niezdatne do użytku.

BUGATTI - Volo - Toster zielony
BUGATTI – Volo – Toster zielony