Mielenie kawy – czy ekspres ma znaczenie?

Dzisiaj na rynku możemy znaleźć wiele ciekawych ekspresów do kawy. Decydując się na ten idealny, warto wziąć pod uwagę chociażby sposób mielenia. Każdy doświadczony barista wie, że ma to wielkie znaczenie i wpływ na późniejszy smak naszego napoju. Nawet, jeśli nie jesteśmy specjalistami w sztuce parzenia kawy, z pewnością odczujemy różnicę w smaku, dlatego warto postawić na taki ekspres do kawy, który spełni wszelkie nasze oczekiwania w takim przypadku.

Sposób mielenia kawy

Nowoczesne ekspresy do kawy Jura to gwarancja pełnego zadowolenia i wyjątkowy smak codziennej kawy. Jeśli chodzi o sposób mielenia kawy, to mamy tutaj do czynienia z innowacyjną technologią. Młynek Aroma G3 to nowa generacja, jaka wprowadza nas w zupełnie inny wymiar smaku. Wielką zaletą takiego mielenia kawy jest bardzo cicha praca i błyskawiczne zmielenie ziaren, które trwa około 1,5 sekundy. Całość trafia do modułu zaparzającego i nie ma tutaj ryzyka, że resztki zostaną wewnątrz młynka. Taka technologia gwarantuje nam, że filiżanka kawy będzie się składała wyłącznie w całości ze świeżo zmielonych ziaren. To wyjątkowy smak i aromat, jaki warto poznać.

Ekspres do kawy Jura A1 Piano-Black P.E.P. Aroma G3
Ekspres do kawy Jura A1 Piano-Black P.E.P. Aroma G3

Innowacyjne ekspresy Jura

Nowe technologie sprawiają, że mamy do czynienia z szeregiem komfortowych rozwiązań. Ekspresy Jura to zawsze pionierskie rozwiązania i intuicyjna obsługa, z jaką każdy użytkownik jest w stanie sobie poradzić. Możemy wybrać swoją ulubioną kawę: mocne espresso, delikatną cafe latte czy machiatto, a także wiele innych kawowych specjałów i za pomocą jednego przycisku mieć wszystko przygotowane w niezwykle krótkim czasie.

Z pianką czy bez?

Rozwiązania, jakie dzisiaj stosuje się w modelach takich jak ekspresy do kawy Jura sprawiają, że możemy zdecydować chociażby o grubości kremowej pianki. Zachwyca ona bursztynową barwą i sprawia, że chwila ze swoim ulubionym napojem jest jeszcze przyjemniejsza. Warto, zatem zastanowić się nad wyborem takiego specjalistycznego urządzenia. Nowoczesne ekspresy Jura idealnie sprawdzą się zarówno w domu, jak i w firmie, więc warto w nie zainwestować.

Ekspres do kawy Jura E60 Piano-Black
Ekspres do kawy Jura E60 Piano-Black

Jak najmniej fusów

Specjalne systemy wykorzystywane dzisiaj w urządzeniach takich jak ekspresy Jura, sprawiają, że możemy cieszyć się pełną przyjemnością z picia swojej ulubionej kawy. Mamy tutaj do czynienia z bardzo efektywnym procesem ekstrakcji, dzięki czemu możemy zapomnieć o takim problemie jak fusy, a to już ma ogromne znaczenie. Warto, zatem zapoznać się z nowoczesną technologią i postawić na taki model, jaki spełni nasze oczekiwania pod każdym względem.

Jaki ekspres do kawy wybrać?

Dzisiaj w ofercie marki Jura znajdziemy wiele ciekawych modeli, na jakie możemy się zdecydować. Warto wybrać chociażby możliwość zaparzania aż dwóch filiżanek kawy jednocześnie. Jeśli mamy do czynienia z częstym użytkowaniem, taka opcja z pewnością okaże się bardzo przydatna. Solidne wykonanie i solidny młynek do mielenia kawy to gwarancja niezwykle długiego i w pełni komfortowego użytkowania, dlatego warto mieć to na uwadze i postawić na takie innowacyjne ekspresy do kawy Jura.