Mikser czy blender?

Miłośnicy kuchni zjednoczeni są w swojej miłości do pysznego i zdrowego jedzenia. W tym środowisku nie brakuje jednak też podziałów – większość sporów dotyczy akcesoriów i sprzętu kuchennego oraz wyższości pewnych urządzeń nad innymi. W dobie mody na zdrową żywność, odżywcze koktajle i pyszne smoothie, powraca jedna z poważniejszych kłótni – o miksery i blendery.

Blender czy mikser – co wybrać?

Stawiane tym urządzeniom zadania są dosyć podobne – chodzi o to, aby rozdrobnić i wymieszać składniki. Jednak jeżeli postawimy obok siebie ręczny mikser i blender to już na pierwszy rzut oka widać wyraźną różnicę. Kompaktowa obudowa miksera pozbawiona jest pojemnika na produkty i z tego powodu wydaje się być znacznie mniej uniwersalnym narzędziem niż blender. Z drugiej strony inwestycja w duże urządzenie również czasami może być problematyczna – dla posiadaczy małych kuchni każdy centymetr blatu jest cenny i ustawianie na nim dodatkowego urządzenia wcale nie wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Warto zatem spojrzeć na zalety każdego z tych narzędzi osobno i sprawdzić, w jakich warunkach sprawdzą się najlepiej. Dla porównania użyjemy dwóch produktów słynnej marki Bugatti.

Mikser Bugatti – czy warto kupić?

Wąska obudowa z praktyczną nóżką pozwala przechowywać to bardzo wygodnie – z pomocą wygodnej nóżki urządzenie można ustawić na blacie, gdzie nie zajmie wiele miejsca lub po prostu schować do szuflady. W małej kuchni to rozwiązanie idealne. To także bardzo praktyczne narzędzie – do zestawu dodawany jest wytrzymały pojemnik do miksowania, ale mobilna konstrukcja sprawia, że mikser Bugatti może być używany w połączeniu z każdym innym pojemnikiem. Wygodnie mieszać można np. ugotowane warzywa wprost w rondelku, który posłużył do ich przygotowania. Zaletą jest też bardzo prosty dostęp do ostrza, które można szybko zdjąć i łatwo umyć.

BUGATTI - Eva - Minimikser ręczny czarny
BUGATTI – Eva – Minimikser ręczny czarny

Blender Bugatti  – zalety

Solidna podstawa i zintegrowany pojemnik na produkty to największe zalety tego urządzenia. Blender Bugatti idealnie sprawdza się do mieszania drinków, rozdrabniania owoców i warzyw lub przygotowywania zup i sosów. Czterostopniowa regulacja prędkości pozwala dopasować prędkość mieszania do aktualnych potrzeb, a wytrzymałe ostrza mogą kruszyć lód. To zdecydowanie lepsze rozwiązanie dla osób, które mogą pozwolić sobie na poświęcenie odrobiny przestrzeni na blacie oraz miłośników drinków z lodem. Zamknięty pojemnik to także bardzo duże bezpieczeństwo użytkowania – nie ma tutaj odsłoniętego ostrza, które może być przyczyną niemiłej niespodzianki. Dodatkową zaletą jest to, że blender Bugatti stanowić może niezwykła ozdobę kuchni i stać się nie tylko funkcjonalnym narzędziem, ale także wyrazistą ozdobą.

BUGATTI - Vela - Blender czarny
BUGATTI – Vela – Blender czarny

Blender czy mikser – co lepsze?

Idealny wybór zależny jest od odpowiedzi na pytanie – czego naprawdę potrzebuję w swojej kuchni? Wygoda mycia, kompaktowe wymiary i duża mobilność to największe atuty ręcznych mikserów. Duże bezpieczeństwo, zintegrowana konstrukcja i duża siła kruszenia to zalety, które przemawiają za kupnem blendera. Na takie urządzenie powinni zdecydować się także posiadacze ciekawych świata dzieci, gdyż ostrze umieszczone  wewnątrz kielicha jest trudno dostępne dla pociech. Wybór jak zawsze zależny jest od gustów i potrzeb samego użytkownika – jedyną rzeczą wspólną dla wszystkich miłośników blendowania i miksowania jest, że zawsze warto zwracać uwagę na jakość!