Przedmioty, które powinny znaleźć się w każdej kuchni

Przedmioty, które powinny znaleźć się w każdej kuchni

Kuchnia to prawdziwe serce domu. Aby jednak stało się również królestwem, powinny znaleźć się w niej określone rodzaje akcesoriów i sprzętów. Dzięki nim gotowanie stanie się prawdziwą przyjemnością.

Malakser

https://www.brodasystem.pl/kitchenaid-malakser-2-1-l-czerwony.html
KITCHENAID – Malakser 2,1l – czerwony

Jest to urządzenie, które charakteryzuje przede wszystkim ogromna wielofunkcyjność. Dzięki temu można wykorzystać je go przygotowywania rozmaitych potraw, istotnie ułatwiając sobie pracę. Dostępne dzisiaj malaksery zachwycają nie tylko szeregiem funkcji, ale również atrakcyjnym wyglądem, który wpisuje się w kuchnie urządzone w różnym stylu.

Zestaw noży

WMF - Chef's Edition - Zestaw noży z blokiem - 5 elementów
WMF – Chef’s Edition – Zestaw noży z blokiem – 5 elementów

Jest to jeden z podstawowych przedmiotów, który umożliwi nie tylko ugotowanie obiadu, ale również przygotowanie sobie kanapki. Lepiej unikać tanich noży, które wykonane zostały z materiałów niskiej jakości. Bardzo szybko się stępią i ulegną zniszczeniu. Najlepszym wyborem są noże, których ostrza wykonano ze stali nierdzewnej (dla osób, które nie chcą oszczędzać poleca się te ze stali węglowej). Te dostępne w bloku można łatwo przechowywać.

Waga kuchenna

https://www.brodasystem.pl/brabantia-essential-cyfrowa-waga-kuchenna-5-kg-czerwona.html
BRABANTIA – Essential – Cyfrowa waga kuchenna 5 kg – czerwona

Pomoże idealnie odmierzyć składniki, które potrzebne nam będą do przygotowania ciasta czy innej potrawy. Warto postawić na wagę, która nie tylko dobrze waży, ale również ładnie wygląda. Dzięki temu stanowić będzie nie tylko praktyczny gadżet, ale również ozdobę kuchni.

Chlebak

BRABANTIA - Chlebak wypukły - czerwony
BRABANTIA – Chlebak wypukły – czerwony

Dzięki niemu nasze pieczywo na długo pozostanie świeże. W chlebaku można przechowywać chleb, bułki, nawet ciasto. Chroni nie tylko przed wilgocią, ale również owadami, które bardzo chętnie siadają na wszystkim, co my potem wkładamy do ust.

Deska do krojenia

https://www.brodasystem.pl/epicurean-linia-poreczna-l-deska-do-krojenia-czarny-36-x-18-cm.html
EPICUREAN • Linia Poręczna • L • deska do krojenia • czarny • 36 x 18 cm

Z pozoru wydaje się być mało istotna, ale trudno wyobrazić sobie bez niej funkcjonowanie w kuchni. Jeden z najbardziej klasycznych przedmiotów, który ostatnio nabiera nowoczesnego charakteru. Deski do krojenia mogą być wykonane z drewna (wtedy trzeba pamiętać o ich regularnym olejowaniu), plastiku, szkła. Szczególnie poleca się te, których powierzchnia pokryta została warstwą o charakterze antybakteryjnym.

Pojemniki na żywność

https://www.brodasystem.pl/glasslock-oven-safe-kwadratowy-szklany-pojemnik-1650-ml.html
GLASSLOCK – Oven Safe – Szklany pojemnik kuchenny 1.650 ml – niebieski

Niezastąpione w każdej kuchni. Dzięki nim przechowamy bezpiecznie zupę, sos, warzywa, owoce, a nawet produkty sypkie. Wykonane tak, aby nie przepuszczały zapachów. Niektóre można umieszczać w zamrażarce, inne sprawdzą się doskonale w kuchence mikrofalowej. Mogą być wykonane z różnych materiałów. Najczęściej wybieramy te plastikowe, ale producenci oferują nam również pojemniki ze szkła.

Zestaw garnków i patelnia

https://www.brodasystem.pl/fissler-solea-patelnia-24-cm.html
FISSLER – Solea – Patelnia Ø24 cm
https://www.brodasystem.pl/fissler-original-profi-collection-4-czesciowy-zestaw-garnkow.html
FISSLER – Original-Profi Collection – 4-częściowy zestaw garnków

W zasadzie od tego należało zacząć naszą listę. Przedmioty, bez których nie obejdzie się żadna pani domu, a przygotowanie jakiegokolwiek posiłku (poza kanapkami) będzie po prostu niemożliwe. Wybierając garnki i patelnie, nie warto oszczędzać. Te z dobrych materiałów posłużą nam w idealnym stanie przez lata.

Dodaj komentarz