Sprzęt kuchenny w stylu retro

KitchenAid - Toster Artisan

Moda na retro doskonale sprawdzi się w kuchennych aranżacjach, dlatego warto skorzystać z tego trendu także w kontekście sprzętu AGD. Stylizowane tostery, blendery czy czajniki są w stanie urozmaicić nawet najnudniejszą kuchnię. Oczywiście nie można kierować się tylko atrakcyjnym wyglądem – priorytetem musi być dla nas funkcjonalność poszczególnych urządzeń. Warto przyjrzeć się najnowszym propozycjom z tego zakresu. Obecnie wiele renomowanych marek współpracuje z doświadczonymi projektantami, którzy dokładają wszelkich starań, aby jak najlepiej wystylizować konkretne warianty sprzętu AGD.

Czajnik w stylu vintage

Czy można wyobrazić sobie kuchnię bez czajnika? Obecnie w każdym gospodarstwie domowym znajduje się chociaż jeden model – najczęściej jest to wariant elektryczny. Jeśli zależy nam na produkcie o oryginalnym designie, czajnik retro okaże się doskonałym wyborem.

KITCHENAID - Czajnik Artisan 1,5 l - czerwony karmelek
KITCHENAID – Czajnik Artisan 1,5 l – czerwony karmelek

Warto zdecydować się na elegancką, bordowo-czarną kolorystykę naczynia. Specyficzne wyprofilowanie oraz oznaczenia temperatury znakomicie wpisują się w motywy vintage. Należy zaznaczyć, że jednocześnie jest to produkt bardzo nowoczesny. Został on zaprojektowany w taki sposób, aby szybko doprowadzić do wrzenia wody. Atutem jest nie tylko regulacja temperatury, ale także podświetlenie szybki zbiornika wody. Antypoślizgowy spód czy funkcjonalny schowek na przewód sprawiają, że użytkowanie produktu jest wyjątkowo komfortowe.

Stylizowany toster – gwarancja pysznego śniadania!

Moda na retro może dotyczyć także tosterów. Stylizowane na vintage urządzenie doskonale sprawdza się w swojej roli, zaskakując nowoczesnością, która kontrastuje z designem rodem z lat sześćdziesiątych. Model utrzymany w karmelkowym kolorze jest w stanie ożywić nawet najnudniejszą kuchnię.

KITCHENAID - Toster Artisan - czerwony karmelek
KITCHENAID – Toster Artisan – czerwony karmelek

Jeśli zaś chodzi o jego funkcjonalność, warto zwrócić uwagę na możliwość zaprogramowania odpowiedniego stopnia przypieczenia grzanki. Dzięki temu użytkownik może zapewnić sobie dokładnie takie tosty, jakie najbardziej mu smakują. Produkt jest wyposażony w wiele dodatkowych funkcji, które sprawdzą się między innymi przy odmrażaniu bułek czy opiekaniu kanapek.

Szeroki wybór urządzeń retro

Stylistyka retro obejmuje swoim zasięgiem przeróżne urządzenia AGD, nadając im specyficzny wygląd. W dobrze wyposażonych sklepach znajdziemy naprawdę szeroki wybór sprzętu wpisującego się w trend vintage. Dowodem na potwierdzenie tej tezy są chociażby nowoczesne malaksery, miksery czy gofrownice, wyróżniające się specyficzną formą i kolorystyką.

Warto podkreślić, że stylistyka retro wspaniale sprawdzi się praktycznie w każdej kuchni. Z powodzeniem można ją połączyć zarówno z nowoczesną aranżacją, jak i z klasycznie urządzonym wnętrzem. Wystarczy zdecydować się na jedno urządzenie utrzymane w tym charakterze, aby wprowadzić do kuchni niezapomniany klimat lat sześćdziesiątych.

Jak widać, współczesny sprzęt kuchenny nie musi być nudny! Z tego powodu powinniśmy regularnie śledzić najnowsze propozycje renomowanych marek, wybierając urządzenia o nietypowym designie. Nie da się ukryć, że moda na retro jest trendem ponadczasowym.