Jak szybko przygotować kolację walentynkową?

Wielkimi krokami zbliżają się walentynki. To święto zakochanych ma w naszym kraju coraz więcej fanów. Jak uczcić ten dzień, aby był zapamiętany na długie lata? Jedną z możliwości jest przygotowanie pysznej kolacji, która może stanowić początek naprawdę udanego wieczoru. W dzisiejszym wpisie dowiecie się, jak szybko i skutecznie poradzić sobie z tym tematem.

Czy warto obchodzić Dzień Zakochanych?

Opinie na ten temat są podzielone. Są osoby, które uważają, że jest to święto zapożyczone ze Stanów Zjednoczonych i tak naprawdę chodzi tutaj głównie o komercję. Niektórzy nie wyobrażają sobie jednak, aby w odpowiedni sposób nie celebrować daty 14 lutego. Wydaje się, że to drugie podejście jest zdecydowanie bardziej racjonalne. W końcu każda okazja jest dobra, aby powiedzieć swojemu ukochanemu czy ukochanej, że jest dla nas najważniejszą osobą na całym świecie. Poza tym, nic nie stoi na przeszkodzie, aby spędzić naprawdę miły i przyjemny dzień w towarzystwie drugiej połowy.

Kolacja w domu czy wypad do restauracji?

Obie opcje są naprawdę bardzo dobre. Wyjście do restauracji to okazja na poznanie nowego miejsca i skosztowanie wielu smakowitych produktów. Wiąże się to jednak z dość dużymi kosztami. Jeśli nie chcecie szastać pieniędzmi na wypad do restauracji, to spokojnie możecie urządzić sobie romantyczny wieczór w zaciszu własnego mieszkania. Wybierając tę drogę także możecie zjeść pyszną kolację, a potem ruszyć w miasto i przeznaczyć zaoszczędzone pieniądze na inne atrakcje.

Co przygotować na kolację walentynkową?

Jednym z najbardziej popularnych przepisów na ten szczególny dzień dla zakochanych są truskawki w czekoladzie. To danie idealnie pasuje do lutowego święta, a poza tym jest bardzo łatwe do przygotowania. Generalnie całość nie powinna zająć więcej, niż 15-20 minut; nawet w przypadku osób, które na co dzień zbyt często nie przebywają w kuchni.

W pierwszej kolejności musicie stopić czekoladę w misce WMF – umieszczonej nad garnkiem z gotującą wodą. Miska ma bardzo poręczny uchwyt, dlatego nikt nie będzie miał kłopotów z wykonaniem tej czynności.

Miska z uchwytem WMF Function Bowls Ø20 cm
Miska z uchwytem WMF Function Bowls Ø20 cm

Następnie wszystko należy dokładnie wymieszać. Potem truskawki w miejscu szypułki trzeba nabić na wykałaczkę. Najlepiej wcześniej sobie przygotować funkcjonalny pojemnik na te elementy – marki Brabantia – aby wszystko szło bardzo sprawnie.

Owoc trzeba zanurzyć do 2/3 w stopionej czekoladzie. Ostatnim etapem jest odłożenie truskawek na blachę wyłożoną woskowanym papierem do pieczenia (przydatna w tym celu będzie szpatuła OXO) i odstawienie na pewien czas. Na jak długo? Danie będzie gotowe do spożycia, kiedy czekolada zastygnie.

OXO - Szpatuły silikonowe 3 szt.
OXO – Szpatuły silikonowe 3 szt.

O jakie inne atrakcje warto zadbać?

Kolacja powinna być tylko jedną z atrakcji w tym uroczystym dniu dla każdego zakochanego. Jeśli chcecie zaskoczyć drugą połowę, to możecie wybrać się z nią – po spożyciu uroczystego posiłku – do kina, teatru albo do opery itp. Nic też nie stoi na przeszkodzie, abyście zdecydowali się na dyskotekę czy klub taneczny.

Nie zapomnijcie o prezencie

Pod żadnym pozorem nie zapomnijcie o nawet skromnym podarku dla waszej drugiej połowy. Nie musicie wydawać mnóstwo pieniędzy, aby sprawić tej osobie radość. Trzeba jednak dobrać podarek do jej zainteresowań i połączyć ten fakt ze świętem zakochanych (czyli dołożyć na przykład jakieś serduszko). Wtedy obdarowani na pewno będą szczęśliwi.