TOP 5 kuchennych gadżetów 2016

Kuchnia to wyjątkowe miejsce. To właśnie tam przygotowywane są rozmaite posiłki, które nie tylko mają zaspokoić nasze kubki smakowe, ale także dodać nam energii do wykonywania codziennych obowiązków. Nawet jednak najlepsi kucharze potrzebują odpowiednio dobrego sprzętu – bez niego jest trudno o przyrządzenie smakowitych i efektownie prezentujących się potraw. Dzisiejszy wpis poświęcimy gadżetom, które w poprzednim roku okazały się wielkim hitem i służyły pomocą w milionach polskich domów. Czy warto z tych urządzeń korzystać także teraz?

Moda na pewne rzeczy nie przemija

Warto zaznaczyć, że w kuchni obowiązują nieco inne zasady, jak na światowych wybiegach mody. W tej drugiej dziedzinie gusta ludzi zmieniają się bardzo szybko. Tutaj jednak jest zdecydowanie inaczej. Osoby, które często przebywają w kuchni stawiają na nowoczesność urządzeń i ich praktyczność w codziennym użyciu. Jeśli jakiś produkt spełnił te kryteria w 2016 roku, to nie ma możliwości, aby nagle przestał być kompletnie bezużyteczny. Warto zatem zapoznać się z rzeczami, które w ciągu mijających 12 miesięcy były na absolutnym szczycie.

Co było hitem w 2016 roku?

Bez wątpienia, jednym z takich produktów była krajalnica do ziół i mięsa WMF. Dlaczego? Krajalnica jest bardzo skuteczna w swoim działaniu i pozwala błyskawicznie rozdrobnić mięso i przyprawy. Warto zaznaczyć, że ten produkt został wykonany z najlepszej jakości stali nierdzewnej, dlatego jakość jego dwóch bardzo ostrych noży jest na bardzo wysokim poziomie.

Krajalnica do ziół i mięsa WMF
Krajalnica do ziół i mięsa WMF

Łopatka do przewracania Fissler

Dobra łopatka do przewracania jest na wagę złota. Wie o tym każda osoba, która już niejednokrotnie miała do czynienia z kiepskim sprzętem, przez co wiele dań po prostu nie wyszło. Z łopatką marki Fissler wszystko przebiega jednak tak, jak zostało zaplanowane. Produkt został bardzo starannie wykonany z najwyższej jakości stali nierdzewnej. Ponadto, charakteryzuje się poręcznym, stożkowym uchwytem, dzięki czemu gotowanie z nim to czysta poezja.

FISSLER - Q! - Łopatka do przewracania
FISSLER – Q! – Łopatka do przewracania

Shaker do czekolady/kakao WMF

Shaker firmy WMF z dużymi dziurkami to znakomite i funkcjonalne urządzenie do posypywania kawy cappuccino, ciast i deserów. Warto zaznaczyć, że przyrząd został wykonany ze stali nierdzewnej Cromargan – to gwarancja nie tylko wytrzymałości na lata, ale też efektownego wyglądu.

Shaker do czekolady/kakao z dużymi dziurkami WMF
Shaker do czekolady/kakao z dużymi dziurkami WMF

Wyciskarka do soków NOVIS

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że soki są bardzo zdrowe. Coraz więcej osób korzysta też z wielofunkcyjnych wyciskarek. Produkt marki NOVIS w ostatnim roku zdobył serca setek klientów. Jest to wyciskarka nie tylko bardzo skuteczna w swoim działaniu, ale także wyjątkowo łatwa w użyciu.

NOVIS - Wyciskarka do soku Vita Juicer - pomarańczowy + zestaw szklanek o wartości 569 zł za 1 zł
NOVIS – Wyciskarka do soku Vita Juicer – pomarańczowy+ zestaw szklanek o wartości 569 zł za 1 zł