Wróć do smaków lata dzięki gofrownicy

Gofrownica WMF Lono 415210011

Charakterystyczny smak gofrów kojarzy nam się przede wszystkim z okresem wakacyjnym. Słodki zapach unoszący się z mniejszych i większych obiektów gastronomicznych przypadnie do gustu nawet tym osobom, które na co dzień nie przepadają za słodkościami. Oczywiście gofry można przygotować na wiele sposobów – w zależności od indywidualnych preferencji. Podstawą są jednak nie tylko nasze kulinarne umiejętności, ale i wybór odpowiedniej gofrownicy. Na szczęście na polskim rynku znajdziemy wiele nowoczesnych urządzeń, dzięki którym można szybko przygotować swój ulubiony deser.

Czym powinna charakteryzować się idealna gofrownica?

Jeśli zależy nam na funkcjonalnej gofrownicy, powinniśmy zdecydować się na produkt renomowanej marki. Urządzenie powinno być wykonane na bazie trwałych i wytrzymałych tworzyw. W tej roli doskonale sprawdzą się metalowe odlewy połączone ze stalą nierdzewną. Warto podkreślić, że metalowa oprawa zapewnia także znakomitą pojemność cieplną.

Gofrownica WMF Lono

Współczesne gofrownice często są zaopatrzone w dodatkowe funkcje. Wśród nich należy zwrócić uwagę na opcję dwustronnego wypiekania ciasta. Dzięki temu można naprawdę szybko upiec gofry, pamiętając o dostosowaniu pieczenia do rodzaju ciasta. Na pewno bardzo przydatny okaże się minutnik i termostat wbudowany w gofrownicę. Na uwagę zasługuje także wygoda użytkowania. Pod tym kątem przydatne będą między innymi ergonomiczne uchwyty. Idealna gofrownica powinna być wyposażona w specjalnie wyprofilowane płyty grzewcze, do których nie będzie przywierać ciasto. Warto przyjrzeć się szczegółom – najlepiej postawić na urządzenie, w którym widoczne są zagłębienia uniemożliwiające wylewanie się ciasta.

Przygotuj gofry według własnego przepisu!

Smak gofrów jest uzależniony od przygotowanego przez nas ciasta oraz wyboru odpowiednich dodatków. Możemy zdecydować się zarówno na standardowe, słodkie wypieki, jak i na gofry w pikantnej odsłonie. W przypadku drugiej ewentualności warto dodać do ciasta najróżniejsze gatunki warzyw, w tym paprykę, pomidory czy brokuły. Najlepiej doprawić całość wybranymi przyprawami, które zapewnią gofrom specyficzny smak. Jeśli jednak zależy nam na słodkiej przekąsce, możemy przygotować ciasto czekoladowe, które z łatwością można połączyć na przykład z owocami. Istotny jest także wygląd naszego wypieku. Do dekoracji możemy użyć:

– słodkich posypek
– lukrowych dekoracji
– sosów smakowych
– bitej śmietany
– owoców
– posiekanych orzechów

Jak widać, gofry po prostu nie mogą się znudzić, ponieważ za każdym razem możemy odkryć ich nową odsłonę. Warto skusić się na kulinarne eksperymenty, łącząc ze sobą swoje ulubione smaki i aromaty.

Profesjonalna gofrownica w połączeniu z kulinarną inwencją to sprawdzony sposób na zatrzymanie lata. Warto zdecydować się na zakup sprzętu o wysokiej jakości, który pozwoli nam na szybkie przygotowanie słodkiego deseru w dowolnej odsłonie. Współczesne gofrownice są bardzo wygodne w użytkowaniu, dzięki czemu spełnią oczekiwania nawet tych osób, które nie przepadają za gotowaniem.