Wyciskarki Novis – jak czyścić?

Zakup wysokiej jakości wyciskarki to dobra inwestycja. Przede wszystkim mamy do czynienia z pysznymi sokami i koktajlami. Owoce i warzywa wyciskane w odpowiedni sposób zachowują wszystkie swoje właściwości odżywcze. To bogactwo witamin i minerałów, jakie jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Warto, zatem wziąć pod uwagę swoje zdrowie i postawić na doskonały sprzęt. Oprócz tego jakość idzie w parze chociażby z łatwością czyszczenia, jak to robić? Przedstawiamy garść porad.

Po co czyścić wyciskarkę?

Warto regularnie czyścić sprzęt kuchenny, gdyż ma on bezpośrednio kontakt z tym, co spożywamy. Resztki miąższu i innych składników to siedlisko bakterii, jeśli nie zajmiemy się odpowiednim myciem powierzchni. Warto stawiać na nowoczesne i funkcjonalne wyciskarki Novis, w których nie mamy zbyt wielu zakamarków, a czyszczenie jest prostsze. Regularne mycie ma także znaczenie dla żywotności sprzętu. Jeśli zalegają w niej resztki soku, to niestety poszczególne części szybciej się zniszczą i krócej będziemy z takiej wyciskarki korzystać. Dodatkowo wydajność każdej wyciskarki jest znacznie lepsza wtedy, gdy jest czysta, niezapchana, a otwory nie są zatkane resztkami z poprzednio przygotowanych przysmaków.

NOVIS - Wyciskarka do soku Vita Juicer - zielony + zestaw szklanek o wartości 569 zł za 1 zł
NOVIS – Wyciskarka do soku Vita Juicer – zielony+ zestaw szklanek o wartości 569 zł za 1 zł

Mycie ręczne wyciskarki

Mycie wyciskarki Novis jest bardzo proste. Wystarczy wykorzystać ciepłą wodę, odrobinę płynu do mycia naczyń oraz specjalną szczoteczkę do czyszczenia. Najlepiej zdecydować się na mycie zaraz po użyciu. W ten sposób mamy do czynienia z resztkami, jakie jeszcze nie zdążyły zaschnąć, więc będzie po prostu znacznie prościej i bardziej komfortowo. Należy dokładnie wyczyścić wszystkie części, zwrócić uwagę na uszczelki i drobne elementy. Mają one wielkie znaczenie dla funkcjonowania całego mechanizmu, więc nie można tego przegapić. Nowoczesne wyciskarki Novis są bardzo proste w czyszczeniu i nie jest to zajęcie zbyt pracochłonne, więc na pewno każdy użytkownik doskonale sobie z tym wszystkim poradzi.

A może zmywarka?

W przypadku, gdy chodzi o wyciskarki Novis można bez problemu zdemontować wszystkie części Vita Juicera i wrzucić je do zmywarki. Demontaż jest bardzo prosty, więc każda osoba używająca wyciskarki Novis doskonale sobie z tym poradzi. Zmywarka gwarantuje dokładne i błyskawiczne mycie, dzięki czemu nie trzeba będzie się o nic martwić. To sposób na to, by codziennie mieć czystą i gotową do działania wyciskarkę, a to ma przecież ogromne znaczenie w takim momencie. W związku z tym warto wziąć te wszystkie zalety pod uwagę, a wiele będziemy mogli na tym właśnie zyskać.

 NOVIS - Wyciskarka do soku Vita Juicer - niebieski + zestaw szklanek o wartości 569 zł za 1 zł
NOVIS – Wyciskarka do soku Vita Juicer – niebieski+ zestaw szklanek o wartości 569 zł za 1 zł

 

Higiena w kuchni ma wielkie znaczenie, dlatego warto stawiać na regularne czyszczenie sprzętów. Jeśli chodzi o wyciskarki Novis jest to niezwykle proste, dlatego należy wziąć to wszystko pod uwagę i postawić na to, co dla nas najbardziej komfortowe i cieszyć się pysznymi sokami stworzonymi z wielkiej pasji do zdrowia. Warto, zatem zastanowić się nad taką ofertą i wybrać dla siebie odpowiedni model, który będzie funkcjonalny w codziennym użytkowaniu, a to jest przecież najważniejsze.

NOVIS - Wyciskarka do soku Vita Juicer - cherry red EXCLUSIVE LINE + zestaw szklanek o wartości 569 zł za 1 zł
NOVIS – Wyciskarka do soku Vita Juicer – cherry red EXCLUSIVE LINE+ zestaw szklanek o wartości 569 zł za 1 zł