Historia marki Broil King

Firma Onward Manufacturing Company Limited– twórca marki Broil King powstała w 1904 roku. Miejscem założenia spółki była mała kanadyjska miejscowość Waterloo w prowincji Ontario. Przedsiębiorstwo przez wiele kolejnych lat dynamicznie się rozwijało, a polityka firmy skoncentrowała się na tworzeniu funkcjonalnych i eleganckich sprzętów gospodarstwa domowego. Spółka wprowadzała na terenie Kanady nowe modele chłodziarek, zamrażarek i akcesoriów do gotowania. Taki stan rzeczy trwał aż do roku 1980 – wtedy Manufacturing Company Limited rozpoczęła produkcję pierwszych wkładów kominkowych i piecyków z płaszczem wodnym. Ta decyzja zapoczątkowała historię marki Broil King.

W roku 1984 spółka rozpoczyna pracę nad produkcją grillów gazowych dla firmy Arkla, ale już dwa lata później nabywa prawa do projektu modelu Jacuzzi i zaczyna działać na własną rękę. Gazowy grill Jacuzzi stał się fundamentem, na którym powstała cała linia Broil King. Biznes rozrastał się prężnie i w 1989 roku asortyment firmy rozszerzył się o kolejne modele oraz kolekcję profesjonalnych narzędzi do grillowania. Założyciel firmy – Theodor Adam Witzel zmarł w 1995 roku, ale pieczę nad rodzinnym przedsiębiorstwem objęli jego trzej synowie Ted, Terry i Tim. Doświadczenie zdobyte pod okiem ojca sprawiło, że nie zaprzepaścili spuścizny po nim i zaczęli zachwycać swoimi produktami odbiorców na terenie Ameryki Północnej i kilku krajów Europejskich.

BROIL KING - Grill gazowy Signet 390
BROIL KING – Grill gazowy Signet 390

Grille Broil King cieszą się zasłużoną sławą, ale Onward Manufacturing Company Limited nie spoczęło na laurach. W 2002 roku oferta akcesoriów dla miłośników grillowania kolejny raz poszerzyła się znacząco – wszystko za sprawą połączenia sił z firmą Inmar Industries Inc., która była właścicielem marki GrillPro. Kolejna duża inwestycja wiązała się z zakupem udziałów w spółce CFM, co zaowocowało włączeniem do oferty kolejnych wysokojakościowych części i akcesoriów.

Rok 2009 przyniósł duże zmiany – produkcja przeniosła się do północnoamerykańskiego miasta Huntington w stanie Indiana. Od tej pory wszystkie grille Broil King montowane są w tym zakładzie. Rok później rozpoczęto produkcję nowej linii urządzeń Broil King Keg. Węglowe grille wzorowane na tradycyjnych japońskich kuchenkach kamado podbiły serca wielu odbiorców na całym świecie.
Aktualnie Broil King oferuje swoim klientom profesjonalne narzędzia i grille, wędzarnie i części zamienne do nich. Korzystając z asortymentu tej marki można kompleksowo wyposażyć swoją kuchnię i ogród. Specjalnie zaprojektowane narzędzia mają już status kultowych, a wiele przydatnych gadgetów i dodatków powoduje, że każdy może poczuć się jak profesjonalny mistrz barbecue. Firma stawia przede wszystkim na zadowolenie klienta i spodziewać się można, że kolejne lata przyniosą jeszcze więcej doskonale zaprojektowanych grillów oraz narzędzi Broil King. Kupując osprzęt tej marki można mieć pewność, że każdy element został stworzony z prawdziwą pasją, przy użyciu doskonałych jakościowo materiałów i na podstawie ogromnego doświadczenia, które sięga początków XX wieku.

Sprawdź naszą ofertę od BroilKing