Jak ładnie serwować potrawy z grilla latem?

Sztuka grillowania to także sposób, w jaki podajemy przygotowane potrawy. Elegancka oprawa sprawia, że całość smakuje jeszcze lepiej. Warto się postarać i zaskoczyć swoich gości. W ten sposób można zorganizować nie tylko luźne spotkanie na łonie natury, ale także ekskluzywne przyjęcie, nie rezygnując ze swoich ulubionych pieczonych dań. Dzisiaj możemy osiągnąć taki efekt poprzez dobranie odpowiednich dodatków do serwowania potraw z grilla.

Strój do grillowania

Gdy przygotowujemy się do grillowania, można zadbać także o swój strój. Doskonałym pomysłem jest zakupienie fartucha. To nie tylko bardziej profesjonalny i elegancki wygląd, który pokaże, jaką rolę pełnimy na danym wydarzeniu, ale także zabezpieczenie przed różnymi zabrudzeniami czy tłuszczem. Warto zatem zastosować taki strój do grillowania, a na pewno unikniemy wielu nieprzewidzianych sytuacji. Po zakończeniu pieczenia, można ściągnąć fartuch i odsłonić swój oficjalną kreację. Profesjonalny fartuch Broil King to ekskluzywny szew, solidne wykonanie i materiał odporny na zabrudzenia oraz łatwy w późniejszym czyszczeniu. Dodatkowo posiada przyszyty otwieracz do butelek i wygodną kieszeń, w której można schować niezbędne akcesoria. Taki strój należy uzupełnić o wysokiej jakości rękawicę wraz z podkładką. Marka Broil King oferuje rękawicę, która jest odporna na temperaturę nawet 260 stopni Celsjusza. Posiada trzy palce, co umożliwia odpowiednie chwytanie tac czy innych rozgrzanych przedmiotów. Jest nieco dłuższa, dzięki czemu stanowi również ochronę dla nadgarstka. Z takim wyposażeniem możemy zadbać o swój grill i rozpocząć przygotowywanie potraw.

BROIL KING – Silikonowa rękawica z podkładką
BROIL KING – Silikonowa rękawica z podkładką
Fartuch Broil King
Fartuch Broil King

Stojaki i brytfanny grillowe

Profesjonalny grill warto uzupełnić również o specjalne stojaki i brytfanny, dzięki którym można przygotować potrawy w jeszcze lepszy sposób. Dobrym rozwiązaniem jest chociażby specjalny pierścień do pizzy. Forma marki Broil King to najwyższe standardy wykonania, wygodne uchwyty oraz nierdzewna stal, co gwarantuje długotrwałe użytkowanie. Zestaw ma kształt kołyski, dzięki czemu zapobiegamy przesuwaniu się pizzy po powierzchni. Kamień do pizzy, funkcjonalny termometr i specjalna łopatka to zestaw, dzięki któremu komfortowo przygotujemy pizzę na grillu i będziemy mogli ją podać swoim gościom w odpowiedni sposób.

BROIL KING - Zestaw do pizzy z łopatą
BROIL KING – Zestaw do pizzy z łopatą

Doskonałym pomysłem są także praktyczne brytfanny Broil King. Nie dość, że świetnie się prezentują, to jeszcze okazują się bardzo funkcjonalne. Tak wyposażony grill to gwarancja udanych potraw. Brytfanna połączona ze stojakiem na udka pozwala przygotować i serwować mięso kurczaka w optymalny sposób. Nie musimy się martwić, że danie przyklei się do rusztu czy przypali. Dodatkowo całość wygląda niezwykle atrakcyjnie, więc można zaskoczyć swoich gości.

BROIL KING - Wąska brytfanna perforowana
BROIL KING – Wąska brytfanna perforowana

Akcesoria do grilla

Do przygotowania i serwowania potraw z grilla warto także użyć odpowiednich akcesoriów, które są w stanie nam wiele ułatwić. Przyda nam się z pewnością łopatka do grilla, szczotka z zakrzywioną głowicą, dzięki której bez problemu wyczyścimy potem nasz grill, a także stalowe szczypce, dzięki którym będziemy mogli podawać przygotowane dania.

17